Δύο μετάλλια στην 3η θέση αρτινοί πυγμάχοι

Δύο μετάλλια στην 3η θέση κατέκτησαν οι αθλητές του Συλλόγου Βαρέων Αθλημάτων Άρτας «Πολυδάμας» που έλαβαν μέρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πυγμαχίας β’ κατηγορίας ανδρών το οποίο διεξήχθη στην Κρήτη από 19-21 Νοεμβρίου.

Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν 17 σωματεία με αθλητές της κατηγορίας.

Ο «Πολυδάμας» Άρτας συμμετείχε με τρεις αθλητές που είναι οι: Σεϊμένης Θεόδωρος, Ρίζος Δημήτριος και Βασδέκης Κων/νος οι οποίοι κέρδισαν δυο μετάλλια στην τρίτη θέση.

Όπως δήλωσε ο προπονητής του Συλλόγου Δημήτρης Τσάκαλος «παρόλο που ήταν απροπόνητα τα παιδιά λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων κατάφεραν και πήραν την 3η θέση. Υποσχέθηκαν να συνεχίσουμε τις προπονήσεις και του χρόνου να πετύχουμε ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.

Το πρωτάθλημα (α’ κατηγορία) συνεχίζεται από 10 μέχρι 13 Δεκεμβρίου όπου και εκεί θα έχουμε συμμετοχή». Οι προπονήσεις γίνονται στην αίθουσα πυγμαχίας στο κλειστό γυμναστήριο και όποιος επιθυμεί να εγγραφεί μπορεί να επικοινωνήσει στο τηλ. 6974 894378 από 6.30 μέχρι 8.30μ.μ. για οποιαδήποτε πληροφορία.